O συνεταιρισμός δικηγόρων Zenon Chr. Katsouris & Associates με έδρα τη Λευκωσία ενδιαφέρεται να προσλάβει δικηγόρο ή ασκούμενο δικηγόρο για πλήρη απασχόληση:

Απαιτούμενα προσόντα:

· Πτυχίο Νομικής

· Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

· Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ (Word, Οutlook)

Καθήκοντα

· Σύνταξη δικογράφων, αγορεύσεων, αιτήσεων και οποιονδήποτε άλλων εγγράφων σχετίζονται με Δικαστηριακές υποθέσεις.

· Εκπροσώπηση γραφείου σε υποθέσεις και εμφανίσεις ενώπιον όλων των Δικαστηρίων Παγκύπρια.

· Σύνταξη γνωμοδοτήσεων και παροχή νομικών συμβουλών σε νομικά θέματα.

· Επικοινωνία και συνάντηση με πελάτες, αντιδίκους και δικηγόρους.

· Επικοινωνία με δημόσιες αρχές, κυβερνητικά τμήματα και άλλους οργανισμούς και χρήση των σχετικών ιστοσελίδων.

· Διεξαγωγή νομικής έρευνας, μελέτη νομολογίας και βιβλιογραφίας, χρήση βάσεων δεδομένων και νομικών εργαλείων.

Βιογραφικό σημείωμα παρακαλούμε όπως αποστέλλετε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν αυστηρής εχεμύθειας.