Το Δικηγορικό Γραφείο ΛΑΖΑΡΟΥ & ΑΝΤΩΝΙΟΥ με έδρα το Κίτι της επαρχίας Λάρνακας, δέχεται αιτήσεις για πλήρωση μίας θέσης ασκούμενου δικηγόρου.

Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να κατέχει τα πιο κάτω απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο αναγνωρισμένου πανεπιστημίου (από το Νομικό Συμβούλιο) στα Νομικά.
  • Άριστη και/ή πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γνώση επιπρόσθετης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν).
  • Άριστη και/ή πολύ καλή γνώση χρήσης ηλεκτρονικού υπολογιστή (office word, excel, κτλ).
  • Λήψη πρωτοβουλιών και ικανότητα ατομικής εργασίας αλλά και συνεργασίας.
  • Οργανωτικές ικανότητες, ευφράδεια λόγου.
  • Δυνατότητα να εργάζεται υπό πίεση.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια.
  • Εμπιστευτικότητα, αξιοπιστία, ταχύτητα στην διεκπεραίωση εργασιών.
  • Θα προτιμηθούν υποψήφιοι οι οποίοι πληρούν τα κριτήρια για να ενταχθούν στο πρόγραμμα του Παγκύπριου Δικηγορικού Συλλόγου για πρακτική άσκηση για νέους πτυχιούχους νομικής.

Καθήκοντα Θέσης:

Ο/η επιτυχής υποψήφιος/α θα λάβει καθοδήγηση και κατάρτιση από έμπειρους δικηγόρους σε θέματα που σχετίζονται με τις υπηρεσίες που παρέχει το Δικηγορικό μας Γραφείο καθώς και θα εκπαιδευτεί πάνω σε διάφορες νομικές διαδικασίες που αφορούν κυρίως το δικαστηριακό τμήμα. Μεταξύ άλλων τα καθήκοντα θα περιλαμβάνουν:

  • Υποστήριξη έμπειρων δικηγόρων
  • Έρευνα πάνω σε διάφορα νομικά θέματα
  • Ετοιμασία νομικών εγγράφων
  • Διεκπεραίωση δικαστηριακών διαδικασιών
  • Εμφάνιση στα δικαστήρια

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται για τη πιο πάνω θέση παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα Θέση Ασκούμενου Δικηγόρου.

Τηλέφωνο: 24102898

Website: www.lalawcy.com

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν αυστηρής εχεμύθειας. Θα  επικοινωνήσουμε μόνο με τα άτομα τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την ως άνω θέση.