ΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΕΝΩΠΙΟΝ ΤΗΣ ΧΡ. ΡΑΓΟΥΖΑΙΟΥ Π.Δ.Ε.Ε., ΣΤΙΣ 21/12/2020, ΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΩΣ ΑΚΟΛΟΥΘΩΣ:
Ε2/2016
2 αιτήσεις ημερομηνίας 29/9/2020
Οι ειδοποιήσεις ενστάσεων έχουν κατατεθεί. Αναμένονται οι γραπτές αγορεύσεις των δύο πλευρών, για σκοπούς ακρόασης και επιφύλαξης της απόφασης. Οι γραπτές αγορεύσεις θα μπορούν είτε να κατατεθούν στην Γραμματεία, ή να αποσταλούν ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Δικαστηρίου που φαίνεται πιο κάτω.
Ε32/2019
Αίτηση ημερ. 9/11/2020
Αναμένεται η τοποθέτηση του Καθ’ ου η αίτηση στο αίτημα για τροποποίηση. Αναλόγως της εξέλιξης, θα παραταθούν και οι προθεσμίες για την κατάθεση των ονομαστικών καταλόγων μαρτύρων και συνόψεων μαρτυρίας.
Ε19/2020
Κλήσεις για οδηγίες ημερομηνίας 13/10/2020 και 22/10/2020
Δίδονται οδηγίες όπως:
- Οι διάδικοι προβούν σε ένορκη αποκάλυψη εγγράφων η οποία να αφορά τόσο την απαίτηση όσο και την ανταπαίτηση, μέχρι τις 31/1/2021.
- Τα αποκαλυφθέντα έγγραφα να ανταλλαγούν ταυτόχρονα με την αποκάλυψη.
- Η αίτηση ορίζεται για οδηγίες στις 22/2/2021.
Ε27/2020
Αίτηση ημερ. 16/11/2020
Η αίτηση θα εξεταστεί στις 21/12/2020 και οι συνήγοροι των Αιτητών θα ενημερωθούν για το αποτέλεσμα αυθημερόν.
Ε6/2020
Αίτηση ημερ. 30/10/2020
Αναμένονται οι γραπτές αγορεύσεις των δύο πλευρών για σκοπούς ακρόασης και επιφύλαξης της απόφασης. Οι γραπτές αγορεύσεις θα μπορούν είτε να κατατεθούν στην Γραμματεία ή να αποσταλούν ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Δικαστηρίου που φαίνεται πιο κάτω.
Ε7/2020
Αίτηση ημερ. 10/12/2020
Η αίτηση θα εξεταστεί στις 21/12/2020 και οι συνήγοροι των Αιτητών θα ενημερωθούν για το αποτέλεσμα αυθημερόν.
- Νοουμένου ότι οι συνήγοροι/ ή οι διάδικοι δεν υποβάλουν κάποιο άλλο αίτημα και/ή προβάλουν κώλυμα ως προς την νέα ημερομηνία και/ή τις οδηγίες του Δικαστηρίου, οι πιο πάνω αναφερόμενες ημερομηνίες και οδηγίες θα οριστικοποιηθούν στις 21/12/2020 με σχετικό πρακτικό, χωρίς την φυσική παρουσία των συνηγόρων.
- Παράλειψη επικοινωνίας με το Δικαστήριο Ε.Ε. στο διάστημα που μεσολαβεί από την κοινοποίηση της παρούσας ανακοίνωσης μέχρι την ημέρα που είναι ορισμένη η υπόθεση, θα συνιστά συγκατάθεση των συνηγόρων ή διαδίκων στην διεκπεραίωση της υπόθεσης τους χωρίς την φυσική τους παρουσία.
-
Σε περίπτωση που η φυσική παρουσία είναι για οποιοδήποτε λόγο απαραίτητη, αυτή θα διευθετείται μετά από συνεννόηση με το Δικαστήριο. Για σκοπούς επικοινωνίας παρακαλώ να χρησιμοποιηθεί η ηλεκτρονική διεύθυνση
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ή τα τηλέφωνα: 26802626 για την Γραμματεία (κα Αναστασία Ιωαννίδου) και 26802615 (κα Μαρία Ιωάννου, Στενογράφος).
ΧΡ. ΡΑΓΟΥΖΑΙΟΥ, Π.Δ.Ε.Ε.