Το Δικηγορικό γραφείο ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΔΕΠΕ με έδρα τη Λευκωσία, ζητά να προσλάβει ασκούμενο δικηγόρο για το δικαστηριακό τμήμα και δικηγόρο για το δικαστηριακό τμήμα.

1. Απαιτούμενα Προσόντα

  1. Κάτοχος πτυχίου Νομικής.
  2. Άριστη γνώση Ηλεκτρονικού Υπολογιστή, (MS Office (Word, Excel).
  3. Άριστη γνώση Ελληνικής και καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας (Ομιλία – Γραφή).
  4. Ακεραιότητα χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα, επικοινωνιακός και ευχάριστος χαρακτήρας.

2. Καθήκοντα - Ευθύνες

  1. Σύνταξη αλληλογραφίας / Προετοιμασία Δικογράφων.
  2. Εμφανίσεις στο Δικαστήριο.
  3. Επικοινωνία και συναντήσεις με πελάτες.
  4. Σύνταξη νομικών εξωδικαστηριακών εγγράφων.
  5. Επικοινωνία και συναντήσεις με κυβερνητικούς φορείς.

3. Απολαβές – Ωφελήματα

  1. Μισθός / Μπόνους - Αναλόγως προσόντων.
  2. Ευέλικτο ωράριο.